logo

 

خانه نوآوری


خانه نوآوری، اولین و تنها مرکز نوآوری فعال کشور در حوزه محتوا، رسانه و بلاک‌چین.

تلفن: 02188967160
فکس: 02189775890
ایمیل: Info@innohouse.ir
نشانی: تهران – بلوار کشاورز – تقاطع خیابان 16 آذر – پلاک 78 – برج کمال‌الدین بهزاد – طبقه دهم 
  
photo 2019 03 06 10 34 50 - استارتاپ‌های محتوایی خانه‌نوآوری رونمایی شدند

استارتاپ‌های محتوایی خانه‌نوآوری رونمایی شدند

مراسم رونمایی استارتاپ‌های خانه‌نوآوری با تجلیل از فعالان حوزه محتوا و استارتاپ در باغ کتاب تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی خانه‌نوآوری، آیین رونمایی استارتاپ‌های محتوایی خانه‌نوآوری عصردیروز، سه شنبه ۱۴اسفندماه با حضورمحمد حسین‌سجادی‌نیری، دبیر‌ستاد توسعه فناوری‌های‌نرم و هویت‌ساز معاونت علمی‌و‌فناوری ریاست‌جمهوری، علی کاشفی‌پور، مدیر حوزه‌هنری‌دیجیتال، مهدی‌صداقت، مدیر‌خانه‌نوآوری، علی‌موسوی، عضو هیئت‌مدیره مؤسسه دانش‌بنیان‌برکت(وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)) و پوریا سیم‌چی، رئیس فرهنگسرای فناوری اطلاعات برگزار شد.
در ابتدای این مراسم صداقت، به معرفی خانه‌نوآوری پرداخت و اظهار کرد: امروز حاصل فعالیت یکساله بیش از ۵۰ نفر از اهالی خانه نوآوری را برداشت می‌کنیم و ازآنجا که تمرکز ما در حوزه محتوا و بلاک چین است، چهار استارتاپ موفق بخش محتوایی معرفی می شوند.
وی در معرفی خانه نوآوری به برگزاری رویداد کافه بلاک چین اشاره کرد و گفت: این برنامه یکی از مهمترین رویدادهای خانه بوده و تاکنون ۲۰کافه با هدف تشكيل اجتماع بلاک چین در ایران برپا شده است.
مدير خانه‌نوآوري تأكيد كرد: از آنجا که موضوع بلاک‌چین در حوزه استارتاپ بسیار جریان‌ساز است، مدرسه‌تابستانی بلاك‌چين را برگزار كرديم. در این مدرسه جوانان علاقه مند به استارتاپ‌ها آموزش می‌بینند و از بیزینس‌پلن تا مباحث کدنویسی درآن دنبال می‌شود، دراین راستا کارگاهی نیز با همکاری کانون نهادهای سرمایه گذار برای آشنایی بخش سرمایه گذار با این حوزه و ایجاد انگیزه حمایت و سرمایه‌گذاری آنها تدارک دیده شد.
صداقت ادامه داد: «بلاک چینی شو»، «کمپ بلاک‌چین»، «کافه محتوا»، «گپافه» یا کافه خلاقیت، دورهمی استارتاپ ها و برپایی کارگاه های آموزشی از دیگر فعالیتهای خانه بوده و راه اندازی مدرسه تکنولوژی AR و VR از برنامه‌های آینده خواهد بود.

به گفته مدیر خانه‌نوآوری، نحوه جذب کارآموزان در خانه‌نوآوری از طریق بازدیدهای دانشگاهی و یا حضور در کارگاه‌های آموزشی خانه بوده و سپس آنها با آموزش های تخصصی و منتورینگ حمایت می‌شوند. خانه‌‌نوآوری تاکنون ۱۲۰کارگاه برگزار نموده و ۷۱کارآموز داشته و ۳۰ تیم استارتاپی جذب آن شده اند.

استارتاپ‌ها در مسیر توسعه صنایع فرهنگی
دبیر‌ستاد‌توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی‌و‌فناوری ریاست‌جمهوری در مراسم رونمایی استارتاپ‌ها بیان کرد: امروز کشورهای توسعه یافته جهان درمسیر صنایع فرهنگی در حرکتند و بخش فرهنگ نه تنها بودجه طلب نبوده، بلکه به محوری برای تولید سرمایه بدل شده است و اکنون کشور‌ما نیز نیازمند توجه به فناوری‌های فرهنگی است.
نیری افزود: امروزه شرکت‌هایی که در زمینه فناوری‌های نرم فعالیت می‌کنند، فرصت تبدیل به استارتاپ را دارند درحالی که در گذشته، به آنها بهاء داده نمی‌شد.
وی تصریح کرد: گاهی اگر دولت کاری انجام ندهد و همین که موانع را تسهیل کند، مفیدتر است. تلاش ما این است که مانع نباشیم و سعی داریم تا روند کسب مجوزها را ساده تر کنیم چراکه هویت بخشی به شرکت های دانش بنیان است از حمایت مالی آنها انگیزه بخش تر است.
نیری یادآور شد: خانه‌نوآوری فعالیت خود را با کمترین امکانات آغاز کرد اما اکنون به مرحله رونمایی از استارتاپ‌هایش رسیده است که این بیانگر انگیزه قوی مجموعه است و معاونت علمی‌ریاست‌جمهوری نیز تلاش کرده دراین مسیر همراهی نماید و امیدواریم با یکپارچه کردن سازوکارهای جزیره ای، مسیردشوار استارتاپ ها را هموارتر نماییم.
در بخش بعدی مراسم فعالان حوزه محتوا و استارتاپ معرفی و آقایان اصغر محمدی فاضل، احمد موحدیان عطار و مصطفی نقی پورفر به عنوان سفرای بین‌الملل، محتوایی و بلاک‌چین خانه نوآوری معرفی شدند.
ادامه برنامه به معرفی چهار استارتاپ نقاشیم، اینفوگرامر، جت‌ویدیو و دوزلی بوک اختصاص داشت و بنیانگذاران به بیان اهداف و چشم انداز استارتاپ ها پرداخته و به پرسش های شرکت کنندگان پاسخ دادند.

استفاده از استارتاپ‌ها در اشتغالزايي مناطق محروم
دراين مراسم موسوي، عضو هيئت مديره شركت دانش بنيان بركت(وابسته به ستاد اجرايي فرمان امام) حمايت از استارتاپ نقاشيم را اعلام كرده و در تداوم همكاري با استارتاپ ها براي اشتغالزايي در مناطق محروم واستفاده از ظرفيت استان هاي كم برخوردار تأكيد نمود.

پایان بخش آیین رونمایی با برگزاری پنل بررسی «آینده بازاریابی محتوایی و اشتباهات رایج در آن» با حضور مهشاد خاقانی، تحلیلگر کسب‌و‌کار در حوزه بازاریابی؛ مجید کثیری، بنیانگذار اخبار رسمی؛ محمدجواد ترابی، معاون سردبیر روزنامه هفت صبح؛ حسین گل حسینی، مدیر مارکتینگ و پریسا جاوید، هم بنیانگذار و مدیر اجرایی اینفوگرام همراه بود و پس از آن استارتاپ ها درقالب گپ و گفت دوستانه به شبکه سازی و انتقال تجربیات با یکدیگر پرداختند و در نهایت هم یه اتفاق خوب دیگر هم داشتیم که دکتر علی موسوی عضو هیئت مدیره شرکت دانش‌بنیان برکت بر روی سن آمدند و اعلام کردند که روز قبل تصمیم سرمایه گذاری این مجموعه بر روی استارتاپ نقاشیم قطعی شده و با طی روال اداری نقاشیم جذب سرمایه میکند.