logo

 

خانه نوآوری


خانه نوآوری، اولین و تنها مرکز نوآوری فعال کشور در حوزه محتوا، رسانه و بلاک‌چین.

تلفن: 02188967160
فکس: 02189775890
ایمیل: Info@innohouse.ir
نشانی: تهران – بلوار کشاورز – تقاطع خیابان 16 آذر – پلاک 78 – برج کمال‌الدین بهزاد – طبقه دهم 
  

دریافت جایزه برتر حوزه کسب و کارهای کودک توسط “نقاشیم”

جایزه فیروزه چیست؟

چهارمین نمایشگاه «جایزه فیروزه» با محوریت جایزه کالا‌های فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی از روز چهارشنبه، ۱۲ دی‌ماه 1397، در بوستان گفت‌وگوی تهران آغاز شده و در تاریخ، ۱۶ دی‌ماه، مراسم اختتامیه آن با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

موضوعات محوری برگزاری این نمایشگاه، شامل نوشت‌افزار، اسباب‌بازی و سرگرمی، هدایای فرهنگی و هنر‌های سنتی و کاربردی و کالا‌های فرهنگ‌محور خانواده و همچنین اسباب‌بازی و سرگرمی برای کودکان بود. البته بخش‌های دیگر همانند سوغاتی استان‌های مختلف کشور نیز در این نمایشگاه دایر شده بود، اما نکته جالب توجه این است که این نمایشگاه به محصولات و کالا‌های تولید ملی اختصاص دارد و کالای خارجی در آن به نمایش گذاشته نشده است. مخاطبان اصلی این نمایشگاه خردسالان بودند و عمده محصولات ارائه شده، بازی، اسباب‌بازی و محصولات مورد نیاز کودکان بود.

این نمایشگاه دارای سه بخش اصلی بود؛ سالن اول و ورودی نمایشگاه یعنی سالن تهران به سوغاتی شهر‌های مختلف کشور و همچنین غرفه فرش‌های سنتی و دستبافت اختصاص داشت و غرفه‌های زیادی نیز در این بخش دایر شده بودند. در این بخش از نمایشگاه، محصولات مختلفی از جمله عسل، آویشن، کتیرا، رب انار، زیتون پرورده، برخی صنایع دستی همانند قوری و چاقو، معجون‌های لاغری، دارو‌های ضد سرماخوردگی، دارو‌های فشار خون، خرما، رب زرشک، رب خانگی، روغن حیوانی، نان برنجی، نان خرمایی، عسل طبیعی سرعین، نان فطیر خراسان و محصولات دیگری از این قبیل به نمایش گذاشته شده بود و مورد استقبال هم قرار گرفت.

دومین سالن این نمایشگاه سالن «گلستان» است که عمدتاً وسایل و اسباب‌بازی‌های کودکان در غرفه‌های مختلفی به نمایش گذاشته شده بود.

طبقه دوم این نمایشگاه و در واقع بخش سوم آن که با عنوان سالن «پردیس» شناخته می‌شد، به نشست‌های آموزشی، آشنایی با مؤسسات آموزشی و پژوهشی و داوری آثار ارسالی به دبیرخانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص داشت. در این بخش، تعداد غرفه‌های مرتبط با کارآفرینی و مخصوصا استارت‌آپ‌ها بیشتر بود.

 

اختتامیه مراسم و دریافت جوایز

محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با بیان اینکه این جایزه از فعالیت‌های تاسیس دکتر سید عباس صالحی در مسند معاونت فرهنگی وی است، گفت: امیدواریم این بذر ارزشمند روز به روز پر بارتر شود.

وی افزود: کسب و کار‌های نو (استارتآپ‌های) فرهنگی و پژوهش‌های فرهنگی از نقاط قوت این دوره از جشنواره بوده و امتداد قومی در ایران می‌تواند بازار بین المللی را برای کالا‌های فرهنگی ایجاد کند.

علی فریدونی دبیر جایزه فیروزه نیز در این مراسم در سخنانی با بیان اینکه ۱۷۰۰ اسباب بازی به دبیرخانه جشنواره رسید که ۲۰۰ اثر نهایی انتخاب شد و به نمایشگاه این دوره از جشنواره راه یافت، گفت: در حوزه‌های نوشت افزار و هدایای فرهنگی به ترتیب ۲۶۰۰ اثر و ۲۵۰۰ اثر به دبیرخانه رسید که در هر کدام از این حوزه‌ها ۲۰۰ اثر انتخاب شد.

وی با اشاره به اینکه امسال با نقش پررنگ حوزه استارت آپ‌های فرهنگی جشنواره جایزه فیروزه نیز متفاوت‌تر شد، افزود: ۱۱۱ استارت آپ فرهنگی به دبیرخانه جشنواره رسید که ۵۰ اثر در نمایشگاه این دوره به نمایش گذاشته شد.

در مراسم اختتامیه یکی از تیم‌های برتر معرفی شده از میان ۵۰ استارتاپ راه یافته به مرحله نهایی در چهارمین دوره جشنواره ملی فیروزه استارتاپ «نقاشیم» به عنوان استارتاپ برتر حوزه کودک معرفی شد. نقاشیم یکی از استارتاپ‌های مستقر در خانه نوآوری است در در حوزه کودک کار میکند. کسب و کار این استارتاپ به گونه ایست که نقاشی‌های کودکان را به محصولات فیزیکی و آموزشی برای کودکان تبدیل میکنند. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا درج سفارشات خود به سایت www.naghashim.com مراجعه فرمایید.