logo

 

خانه نوآوری


خانه نوآوری، اولین و تنها مرکز نوآوری فعال کشور در حوزه محتوا، رسانه و بلاک‌چین.

تلفن: 02188967160
فکس: 02189775890
ایمیل: Info@innohouse.ir
نشانی: تهران – بلوار کشاورز – تقاطع خیابان 16 آذر – پلاک 78 – برج کمال‌الدین بهزاد – طبقه دهم 
  

مدرسه بلاکچین (ویژه سرمایه‌گذاران) برگزار شد!

این کارگاه آموزشی با همکاری کانون‌نهادهای‌سرمایه‌گذاری ایران در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ 28 و 29 آذرماه در محل شرکت کارگزاری بانک کشاورزی برگزار شد. هدف از برگزاری این دوره آشنایی بیشتر و سرمایه گذاریِ، سرمایه گذاران و نهادهای سرمایه گذاری نسبت به حوزه‌­ی بلاکچین و رمز ارزها بود.

روز اول مدرسه با خوشامدگویی و معرفی مدرسه توسط آقایان علیرضا‌توکلی‌کاشی و مهدی‌صداقت شروع شد. سپس با کارگاه آموزشی ” بلاکچین چیست؟” با آقای مصطفی نقی­‌پورفر روند برنامه ادامه پیدا کرد. این کارگاه بصورت تعاملی و پرسش و پاسخ میان اعضای شرکت کننده و آقای نقی پورفر برگزار شد و جذابیت موضوع برای شرکت کنندگان در کارگاه بسیار بالا بود.­ بعد از این کارگاه شرکت کنندگان به صرف ناهار پرداخته و برای شرکت در کارگاه آموزشی بعد آماده شدند.

عصر روز چهارشنبه برنامه­‌ی مدرسه با ارائه­‌ی کارگاه آقای علیرضا‌توکلی ادامه پیداکرد. موضوع بحث ایشان “پول و تحلیل­‌های مالی بازار” بود. ایشان از چیستی ماهیت “پول” و تحلیل بازارهای پولی و شاخص‌­های بورس، از دوره­‌ی بعد از انقلاب تاکنون سخن گفتند.

و در پایان روز اول با آقای رضا شیرازی و موضوع جذاب “ترید” همراه بودیم. ایشان نکات بسیار مهم و نکته­‌های کلیدی را برای کسانی که در دنیای بلاکچین قصد “ترید” دارند را بیان کرده و از خوبی­‌ها و بدی­‌های این حوزه سخن گفتند.

روز دوم این کارگاه آموزشی با بحث پر طرفدار “ماینینگ” و ارا‌‌‌‌‌‌ئه‌­ی آقای سعید خوشبخت آغاز شد. شرکت کنندگان در این دوره آموزشی با انواع ماینرها و روش‌­های ماینینگ برای رمزارزها آشنا شدند.

در ادامه آقای محمدرضا‌قدوسی ما رو با کاربردهای صنعت بلاکچین آشنا کردند.

آقای رضا‌نوروزی نیز با بیان شیوای خود همراهان این جلسه را با طراحی کسب و کارهای بلاکچینی آشنا کردند و به مخاطبین خود آموختند که ایده‌­های کسب و کاری را چطور بر بستر این فناوری نوظهور طراحی و اجرا کنند.

و در پایان این دوره‌ی آموزشی دو روزه با عنوان “مدرسه بلاکچین” جناب آقای “مهد‌ی‌صداقت” مدیر محترم خانه‌نوآوری از “شناخت طرح­‌های خوب برای سرمایه‌گذاری” برای سرمایه­‌گذاران حاضر در جمع گفتند و این مدرسه را به پایان رساندند.

در این مدرسه بلاکچین نمایندگانی از شرکت­‌های کارگزاری و سرمایه­‌گذاری زیر حضور داشتند: