logo

 

خانه نوآوری


خانه نوآوری، اولین و تنها مرکز نوآوری فعال کشور در حوزه محتوا، رسانه و بلاک‌چین.

تلفن: 02188967160
فکس: 02189775890
ایمیل: Info@innohouse.ir
نشانی: تهران – بلوار کشاورز – تقاطع خیابان 16 آذر – پلاک 78 – برج کمال‌الدین بهزاد – طبقه دهم 
  
photo5839348613094944851 - خانه‌نوآوری کارآفرین تربیت می‌کند

خانه‌نوآوری کارآفرین تربیت می‌کند

“مهدی صداقت” مدیر خانه‌نوآوری در گفتگوی خبری با مجله‌ی “اقتصاد مقاومتی ایران‌فردا” از فعالیت‌های خانه‌نوآوری می‌گوید. این گفت‌وگو در شماره ۱۱ این مجله در تاریخ شهریور و مهر ۱۳۹۷ به‌چاپ رسیده است. متن این گفت‌گو بشرح زیر است:

لطفا خانه نوآوری را معرفی کنید

افراد مستعد با مراجعه به خانه‌نوآوری و طی مرحله ایده پردازی و ایده پروری در خانه، در اکوسیستم استارتاپی و شبکه استارتاپ‌های مجموعه خانه‌نوآوری مشغول به کار می‌شوند و یا تبدیل به یک کارآفرین بالقوه خواهند شد.
شما با حضور در دوره پیش‌شتابدهی خانه‌نوآوری، به تیم‌سازی و پرورش‌ایده و کسب‌و‌کار خود خواهید پرداخت و در انتها خواهید توانست تیم استارتاپی خود را تشکیل دهید تا به کسب‌و‌کار بپردازند. در دوره شکل‌دهی یا پیش‌شتابدهی برای کارآفرینان زاده‌شده از دل خانه‌نوآوری و یا افراد مستعدی که ایده‌های نوآورانه دارند، امکانات اولیه لازم برای راه اندازی کسب‌و‌کار و تیم سازی مهیا می‌شود. ما در خانه نوآوری با ارائه فضای‌کار، مشاوره و مربی، شبکه‌سازی، خدمات دفتری مثل اینترنت و پرینتر و … کمک می‌کنیم برای راه‌اندازی کسب‌و‌کارتان باید گام‌به‌گام چه کارهایی انجام دهید. در این دوره شماحول ایده خودتان تیم‌تان را شکل داده و آنرا به یک بیزینس مدل تبدیل می کنید. به زبان ساده بیزینس مدل یعنی چطور می‌توانید از این ایده پول دربیاورید. تشکیل تیم و رسیدن به بیزینس مدل به دو ماه زمان نیاز دارد. سپس نیاز به بیزینس پلان یا طرح کسب‌و‌کاری دارید این بدین معناست که موارد مورد نیاز برای پیش برد کارتان را بررسی کنید؛ چه مقدار سرمایه نیاز دارید، روش بازاریابیتان چگونه است و……

 

آیا شما همه این موارد را آموزش می دهید؟

بله. آموزش‌های ما از طریق کلاس و مشاورانمان صورت می‌گیرد. افراد در کنار پیاده سازی‌ایده، حداقل در سه مرحله و بصورت عملی با کارهای اجرایی و هماهنگی، روابط عمومی و شبکه‌های اجتماعی و همچنین تحقیق و توسعه کسب‌و‌کار آشنا می‌شوند و در کنار همه این‌ها، با بهره‌گیری از کارگاه‌های تخصصی و رویدادهای کارآفرینی، دانش خود در زمینه راه اندازی کسب‌و‌کار را افزایش می دهند.

همه مواردی که ارائه می دهید، رایگان انجام می شود؟

خانه نوآوری ۶٪ از سهام شرکتی که در آینده به منظور راهبری کسب و کار تاسیس خواهد شد را اخذ می‌نماید. علاوه بر این شاید در این مسیر
نتوانید و یا شرایط مالی‌تان اجازه ندهند که حدود ۶ الی ۸ ماه درآمدی نداشته باشید (البته بیشترین افرادی که استارتاپ‌ها را راه می‌اندازند و کارآفرین هستند بین ۳۰ تا ۴۰ سال سن دارند، بنابراین بعد از اینکه بیزینس مدل تایید شد برای اینکه طرح اولیه‌تان را اجرایی کنید، ما این امکان را فراهم می‌کنیم که با گروهی به‌نام فرشته کسب‌و‌کار همکاری کنید که در ازای سهامی را که از شما می‌گیرند پول کمی به شما بدهند تا گام بعدیتان را راحتر بردارید. بعد از مراحل فوق و آماده شدن طرح کسب‌و‌کارتان شما آماده معرفی کسب‌و‌کارتان به بازار می شوید.
سرمایه‌گذار در ازای یک پول معقول درصد معقولی را پیشنهاد می‌کند. در تمام این مراحل نیز ما در کنارتان هستیم و به شما کمک می‌کنیم که بتوانید معامله مناسبی داشته باشید. از این مرحله به بعد وارد بازار می شوید و حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیون هزینه می‌کنید که شامل هزینه‌های بازاریابی، پرسنلی ، ارائه محصول و …در تجاری سازی اگر طرحتان شکست نخورد در مرحله بعدی که مرحله اصلی است به مبلغ بیشتری برای توسعه بازار تان نیاز دارید. اگر در این مرحله موفق شدید، نیاز به سرمایه‌های کلان دارید، مانند اسنپ، دیجی کالا و از استارتاپ‌هایی هستند که در این مرحله قرار دارند. برای اینکه طرح شما به سوددهی برسد نیاز به بازده زمانی ۵ الی ۹ ساله دارد. احتمالا خیلی از استارتاپ‌های معروف در بازار هنوز به سود نرسیده اند. استارتاپ‌ها باید در مرحله ای باشند که بتوانند سرمایه‌گذار و یا سرمایه‌گذاران را قانع کنند که به سوددهی می‌رسند. استارتاپ‌ها بصورت عددی می‌توانند از مشتریانشان درآمد داشته باشند ولی در بازده زمانی ۵ ساله این اتفاق بسیار بعید است. بعد از ۷ الی ۸ سال که از تاسیس یک استارتاپ گذشت که به ندرت هم اتفاق می‌افتد، تک شاخ می‌شود، در این ایران هنوز استارتاپی به این مرحله نرسیده است.

 

حرف آخر

ما در این مکان به دنبال افراد استثنایی هستیم با توان بالا برای فعالیت‌های سخت و طاقت‌فرسا در ازای تمامی خدماتی که خانه‌نوآوری به افراد ارائه می‌دهد، انتظار دارد تا فرد با تلاش فراوان و جدیت پیگیر توسعه ایده و راه اندازی کسب‌و‌کار خود باشد.