logo

 

خانه نوآوری


خانه نوآوری، اولین و تنها مرکز نوآوری فعال کشور در حوزه محتوا، رسانه و بلاک‌چین.

تلفن: 02188967160
فکس: 02189775890
ایمیل: Info@innohouse.ir
نشانی: تهران – بلوار کشاورز – تقاطع خیابان 16 آذر – پلاک 78 – برج کمال‌الدین بهزاد – طبقه دهم 
  

گپافه این هفته با حضور “ناصر غانم‌زاده” برگزارشد.

در جلسه‌ی این هفته کافه‌نوآوری (گپافه) مراحل راه اندازی از ایده تا جذب سرمایه را با آقای مهندس ناصر غانم‌زاده مدیر شرکت سرمایه گذاری اپاتان و مدیر فعلی استارتاپ “نیو” شروع کردیم. ایشان به ‌واسطه‌ی سال‌ها فعالیت در بخش‌های مختلف از اجرای یک ایده تا راه اندازی یک استارتاپ ، جذب سرمایه ، فعالیت به عنوان سرمایه‌گذار و فعالیت منتورینگ و… سابقه‌ی درخشانی در این حوزه دارند و بخشی از تجربیات ارزشمند خود را با ما در گپافه به اشتراک گذاشتند.

در ابتدا مهندس غانم زاده از تجربیات خود در سال‌های فعالیت در اکوسیستم‌های کارآفرینی ایران را برای اعضای کافه بازگو کردند در ادامه به  ارائه ده نکته‌ی ناب آموزه‌ی استارتاپی پرداختند که به نظر میرسه که این نکات بسیار کلیدی باشند صاحبان استارتاپ‌ها باید این موارد را برررسی کنند تا بتوانند ضریب شکست خودشان را پایین بیاورند.

یکی از این آموزه‌های مهم، “تمرکز” برای تیم های استارتاپی بود. تقریبا این بلایی است که در بین 80 درصد افرادی که در این اکوسیستم فعال هستند اتفاق می‌افتد. با توجه به این که افراد علاقه‌ی زیادی بررسی موضوعات جذاب مختلف دارند، باعث میشود که تمرکز اصلی آنها در کار از بین‌برود و نتوانند بهترین عملکرد را از خود نشان بدهند . پس تمرکز شرط لازمه‌ی موفقیت استارتاپ هاست.

یکی دیگر از این ده آموزه شناخت تفاوت بین ادوایزر و منتور بود ایشان تاکید کردند که یک نکته‌ی طلایی برای استارتاپ‌ها این است که به جای استفاده‌ی مقطعی از توصیه‌های منتورها، با درگیر کردن آن‌ها ولو به دادن بخش کمی از سهام، همراهی و مشاوره و تجربه‌ی آنها را در سراسر فرآیند اجرای استارتاپ داشته باشید به این ترتیب آینده‌ی روشنی در انتظار استارتاپ شما خواهد بود.

مورد بعدی که باز بسیار ارزشمند بود  این که بیشتر از ارزش گذاری چانه‌زنی برای روی term ( قراردادهای تجاری) رو یاد بگیرید در واقع با آماده کردن حجم زیادی از محاسبات و ارزش‌گذاری استارتاپ خود، در جلسات سرمایه گذاری، با عدم اطلاع کافی از شرایط قرارداد امکان واگذاری حقوق زیادی را از استارتاپ خود سلب می‌کنید هرچقدر که ارزش گذاری مهم باشد؛ اطلاع از بندهای قرارداد ها تجاری و قدرت چانه‌زنی برای سرمایه‌گذاری درست روی استارتاپ شما، مهم‌تر است .

نکته‌ی همیشگی این ارائه که تقریبا همه جا از آقای غانم‌زاده میشنویم این بود که تا می توانید کتاب بخوانید حداقل ماهی دو تا. این چیزی است که در بیشتر کسب و کارهای موفق الزام دارد حتی اگر وقت ندارید . بزرگترین کسب و کار‌ها سالانه حداقل 50 کتاب را مطالعه میکنند تا اطلاعات به روز و مفیدی در اختیار داشته باشند هیچ بهانه ای پذیرفته شده نیست از همین امروز شروع کنید.!

این بحث شیرین ما در گپافه با آقای غانم‌زاده  ادامه دارد که در ویدئوی زیر به صورت کامل می‌توانید بخش‌های مختلف آن را مشاهده کنید.

  در این هفته هم میزبانی دوستانی از ارستارتاپ ها وشتابدهنده‌ی بزرگ کشور بودیم که با جلو رفتن کلاس، بحث دوستانه اما داغی بین آن درگرفت. عکس های آن را با شما به اشتراک گذاشتیم که می توانید در شبکه‌های اجتماعی به آدرس Innocafee-gapafe  ببینید.

گپافه‌ما از افراد خلاق و ایده پرداز و نوآور همیشه حمایت می‌کند. ما هستیم که در کنار هم دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می‌کنیم . به همین خاطر این هفته هم از دوستان خوب و خلاق‌مان در استارتاپ میوا دعوت کردیم تا ضمن یک معرفی رسمی خدمات پذیرایی خاص و خلاقانه‌شان را به اعضای شرکت کننده ارائه دهند. از این که افتخار میزبانی تیم خوب میوا را داشتیم خوشحالیم؛ صمیمانه ارزوی موفقیت‌های بیشتر برایشان داریم و این که در برنامه‌ی خلاق بعدی نیز حضور خوبشان را داشته باشیم . عکس استارتاپ میوا را در این جا میبینید.

اعضای گپافه هم بسیار به این دوستان ارادت داشتند و با ارائه پیشنهادات سرمایه‌گذاری و مشاوره‌های اسپانسرینگ، و همچنین بیان ایده‌های خلاق تکمیلی  انها را مورد حمایت خود قرار دادند.

این رسم همیشگی؛ در گپافه پابرجاست یعنی استارتاپ‌های خلاق می‌توانند ضمن حضور زمانی برای معرفی تبلیغات و اطلاع رسانی خود داشته باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مدیریت کافه، سرکارخانم نبی‌زاده، در خانه‌نوآوری در تماس باشید.

در کافه‌ی ما به روی تمام اعضای خلاق و نوآور و کارآفرین جامعه باز است.

  • اگر ایده‌ای دارین
  • اگر به دنیای خلاقیت و نوآوری و کارآفرینی علاقه مندین
  • اگر صاحب یک استارتاپ هستید
  • اکر هم بیزنس شخصی خودتان را دارید

گپافه برای شماست. منتظر دیدارتان هستیم .

در انتها اعضای کافه از شتابدهنده خانه‌نوآوری بازدید کردند .ما نیز از انرژی‌های خوبشان برای ادامه مسیر کافه بهرهمند شدیم صمیمانه از حضور تک‌تک اعضا سپاسگزاریم.

عکس دسته جمعی‌مان در گپافه 4دی‌ماه نیز در خاطرات کافه ثبت شد.

 

نگارش‌گزارش: سرکار خانم لیلی نبی‌زاده