آموزش ۳ نکته برای بنیان‌گذاران استارتاپ

بعضی از کارآفرینان برای شروع کسب و کار جدید از تجربه خود در کسب و کارهای قبلی، مهارت هایی که در دانشگاه یاد گرفته‌اند یا سایر آموزش هایی که دیده اند، کمک می‌گیرند. اما وجه اشتراک تمامی بنیان‌گذاران در شور و اشتیاقی است که برای شروع استارتاپ خود دارند. برای موفقیت در راه اندازی استارتاپ یادگیری روش مدیریت و ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی (با وجود اینکه شاید چندان مقرون به صرفه نباشد) ضروری است. البته بیشتر از آنچه تصورش را بکنید در زمینه ایجاد کسب و کارهای نوپا، کتاب آموزشی وجود دارد. در این مطلب قصد داریم سه نکته طلایی در کسب و کار را با شما به اشتراک بگذاریم که هر بنیان گذار  باید پیش از شروع استارتاپ از آن مطلع باشد. ما را همراهی کنید.

یک بنیان گذار به جز ایده پردازی در زمینه استارتاپ باید در زمینه فرآیند کسب و کار آموزش ببیند و مهارت بکارگیری از تکنولوژی اداری را کسب کند. این دو مورد همان نقطه عطفی است که میتواند شما را به یک بنیان گذار موفق یا شکست خورده تبدیل کند. اگر برای موفقیت آماده هستید، همین حالا شروع کنید:

مطالب بروز و جدید را در ایمیل‌تان دریافت کنید

هنگامی که می‌خواهید مهارت جدیدی یاد بگیرید، زمان بسیار باارزش است. پس زمان خودتان را برای جستجو در اینترنت و پیدا کردن آموزش جامع در زمینه کسب و کارتان هدر ندهید. کافی است خبرنامه‌های درست در حیطه کسب و کارتان را پیدا کرده و در آن‌ها عضو شوید. به این ترتیب آخرین و جدیدترین اطلاعات را میتوانید از طریق ایمیل دریافت کنید. همچنین به سادگی از محصولات نرم افزاری نوین و رویکردهای کسب و کار  باخبر شده و میتوانید فرصت‌های رشد در مسیر استارتاپ خودتان را شناسایی کنید. هر چه بیشتر مطالعه کنید، اطلاعات شما بیشتر می‌شود. بنابراین در کسب مهارت از طریق مطالعه ثابت قدم باشید.آموزش مهارت در co-workها

با انکوباتورها (مراکز رشد) تعامل کنید

انکوباتور یا مراکز رشد به مکان‌هایی گفته می‌شود که برخی از امکانات اولیه برای شروع کسب و کار مانند محل مناسب و تکنولوژی را در اختیار بیان گذار استارتاپ می‌گذارند. البته این خدمات به صورت محدود (تنها در ابتدای کار) ارائه می‌شوند ولی با استفاده درست از آن میتوانید در مسیر رشد قرار بگیرید. به عنوان مثال اگر در زمینه کسب و کارتان نیاز به کسب مهارت یا آموزش در مدیریت اطلاعات دارید، از یک همکار یا راهنما در مرکز رشد کمک بگیرید. یکی از وظایف مراکز رشد ارائه فرصت‌های مشاوره‌ای برای کارآفرینان است. میخواهید یک تولید کننده پیدا کنید؟ بهتر است از بانک اطلاعاتی و ارتباطات مرکز رشد برای یافتن فرد مورد نظر استفاده کنید.

مهارت و دانش فنی‌تان را آزمایش کنید

یکی از بزرگترین مزایای شروع کسب و کار در دنیای امروز، امکان یادگیری ساده مهارت مورد نیاز به صورت آنلاین است. میخواهید بازاریابی محتوا در شبکه‌های اجتماعی را یاد بگیرید؟ میتوانید به سادگی مقالات مرتبط و ویدئوهای موجود را برای یافتن بهترین تکنیک‌های بازاریابی آنلاین مطالعه کنید. همین موضوع در مورد مهارت‌های دیگری مانند آموزش کار با وردپرس و HTML نیز کاربرد دارد. وردپرس راهنمای آنلاین بسیار خوبی برای راهبری سایت‌های مستقل در اختیارتان می‌گذارد. همینطور میتوانید از ویدئوهای آموزش کار با کدهای کتابخانه‌ای HTML، برای افزودن برخی قابلیت‌ها به سایت کسب و کارتان استفاده کنید.

به عنوان بنیان گذار در شروع کار بهتر است به جای استخدام مشاور یا پرداخت هزینه برای آموزش حضوری، برخی از فعالیت‌های مرتبط با کسب و کارتان را یاد بگیرید. به این ترتیب در هزینه‌ها هم صرفه جویی می‌شود. برای شروع کار روی روحیه رشد، عزم و اراده‌تان تمرکز کنید. خودتان را محدود نکنید و روش‌های جدید را برای رسیدن به نتیجه مطلوب امتحان نمایید. تمامی منابعی که نیز دارید در وجود شما است پس همین حالا آن‌ها را بکار بگیرید.

 

 

افزودن دیدگاه

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

دسته‌ها