تفاهم‌نامه همکاری خانه نوآوری با شرکت مبین وان کیش

جلسه امضای تفاهم‌نامه مرکز شتابدهی خانه نوآوری با حضور مدیران این مجموعه در محل شرکت مبین وان کیش برگزار شد.

به گزارش واحد روابط عمومی خانه نوآوری جلسه امضای تفاهم‌نامه با حضور مهدی صداقت مدیرعامل خانه و الهام سپهوند مدیر روابط عمومی و میزبانی سید ‌صابر امامی مدیرعامل شرکت مبین وان کیش، حمید نصیری نایب رییس هیات مدیره و جمعی از معاونین این شرکت با هدف گسترش همکاری در اکوسیستم استارتاپی و عرصه نوآوری برگزار شد.

در ابتدای این نشست صمیمانه، مهدی صداقت چکیده ای از فعالیت های خانه نوآوری را در طول سالیان گذشته ارائه کرد و از فضای تعاملی و ظرفیت بکر این مرکز در حوزه محتوا و بلاکچین سخن گفت.

صداقت در سخنانی اظهار کرد: ما در کانون نوآوری بر دو محور تمرکز داریم. درآغاز به صورت عام کار می‌کردیم و طی دو سال ۳۰ استارت‌آپ داشتیم که ۱۰ مورد را به سرمایه‌گذارمعرفی کردیم و از این میان، ۴ استارت‌آپ توانستند رشد کنند که این از نظر ما خروجی خوبی است.

جلسه امضای تفاهم‌نامه

ایشان ادامه داد: در اواسط سال ۹۷  تصمیم گرفتیم که تا این حد عام کار نکنیم و بر این اساس بر دو حوزه محتوا و بلاک چین تمرکز کردیم. به ویژه در زمینه محتوا که هنوز جای کار در زمینه های مختلف مثل بخش کودک وجود دارد و کارچشمگیری صورت نگرفته است.

مهدی صداقت همچنین بیان کرد خانه نوآوری تصمیم دارد با برگزاری دورهمی ها و هم‌اندیشی افراد پیرامون یک موضوع مشخص و مورد علاقه، فرایند شکل گیری استارتاپ ها را فراهم کند. به گفته مدیر خانه تجربه محتوایی ما تا به اکنون VASمحور (مبتنی برخدمات ارزش افزوده) بوده است که این اتفاق مبارکی است. ضمن اینکه اگر نگاهمان به جاهای دیگر هم باشد و بتوانیم هم افزایی داشته باشیم، خیلی خوب است.

ایشان همچنین اظهار کرد: محتواهای شخصی‌سازی شده یکی از حوزه‌های مورد علاقه در دنیاست و ما در این زمینه با نگاه بین‌المللی در حال فعالیت هستیم. مانند استارتاپ «دوزلی بوک» که سفارش‌های بین‌المللی دارد.

مدیر خانه نوآوری همچنین در پایان تاکید کرد: باید نگاه زیرساختی هم داشته باشیم. مثلا در حوزه بلاک چین به این دلیل که معمولا افراد کمی با آن آشنا هستند، ما کمپ‌هایی را برای آشنایی افراد علاقه‌مند برگزار می‌کنیم. در حوزه محتوا نیز می‌توانیم این رویکرد را داشته باشیم. مثلا به استارت‌آپ‌های محتوایی خود بگوییم که از طریق VAS(خدمات ارزش افزوده) چگونه می‌توانند برای خود ارزش ایجاد کنند. امیدوارم این تفاهم‌نامه مقدمه به کارگیری این ظرفیت‌های بکر شود.تفاهم‌نامه همکاری

در ادامه این جلسه سید صابر امامی، مدیر‌عامل شرکت مبین وان گفت: مرکز نوآوری مبین‌لند می‌تواند مکمل خوبی برای این فرایند باشد و ما نمی‌خواهیم خودمان را جایی که شما معرفی شدید، معرفی کنیم. هدف ما تکمیل زنجیره کارآفرینی است. محتوا یکی از اصلی‌ترین حوزه‌هاست. هرچند در دنیا اتفاقات زیادی برای محتوا رخ داده است اما خبر خوب این است که در حوزه محتوا هنوزدر ایران اقیانوس آرام برقرار است.

وی‌ افزود: وقتی به تولید ناخالص داخلی نگاه می کنیم می‌بینیم سهم بازار این حوزه خیلی کوچک است در حالی که در دنیا این سهم خیلی بزرگ است. ما می‌توانیم در این زنجیره ارزشی به شما کمک کنیم.

امروز در این فضای اقتصادی، سرویس‌های دیجیتال فرصتی مغتنم است. در خیلی از کشور‌ها می‌توانیم مارکتینگ کنیم. از ابتدای امسال مبین لند چنین نگاهی به بازار داشته است. همچنین در عرصه‌های تبلیغی مبین‌وان آماده است نقش‌آفرینی کند.

حمید نصیری نیز در سخنانی گفت: بخش‌های مبین لند و بین‌الملل با حضور آقای امامی در مبین‌وان متولد شد. آسیبی که متوجه استارت‌آپ‌های ایرانی بود این است که معمولا نگاه تامین‌کننده‌های ما محدود به داخل کشور بود. نگاه جهانی در طراحی اپ‌ها خیلی دیر اتفاق افتاده است و باید این نگاه را با همکاری مشترک ارتقا دهیم.

در پایان این جلسه نیز تفاهم‌‎نامه همکاری میان مرکز خانه نوآوری و شرکت مبین وان کیش به امضا رسید.

پایان خبر/

افزودن دیدگاه

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

دسته‌ها