logo

 

خانه نوآوری


خانه نوآوری، اولین و تنها مرکز نوآوری فعال کشور در حوزه محتوا، رسانه و بلاک‌چین.

تلفن: 02188967160
فکس: 02189775890
ایمیل: Info@innohouse.ir
نشانی: تهران – بلوار کشاورز – تقاطع خیابان 16 آذر – پلاک 78 – برج کمال‌الدین بهزاد – طبقه دهم 
  
M58B0898 - جشن خانه نوآوری

جشن خانه نوآوری

اولین جشن خانه نوآوری ۱۳۹۷

اولین جشن خانه‌ نوآوری با همت اهالی خانه نوآوری و با حضور جمع بزرگی از سرمایه­‌گذاران و فعالین اکوسیستم نوآوری به منظور رونمایی از فعالیت‌های خانه نوآوری و معرفی تیم‌های استارتاپی آن به مخاطبان، عصر روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در دانشگاه خاتم برگزار گردید.

M58B0464 - جشن خانه نوآوری

سخنرانی مدیر خانه نوآوری

در این مراسم پس از سخنرانی دکتر محمودیان، معاون دانشگاه خاتم در خصوص ضرورت توسعه اکوسیستم کارآفرینی و آموزش جوانان برای فعالیت کارآفرینانه، مهدی صداقت، مدیر خانه نوآوری به ارائه گزارش از فعالیت­های ۸ ماهه خانه نوآوری پرداخت. ایشان بیان داشتند که در این مدت بیش از ۴۰ کارآموز در خانه نوآوری حضور یافته که برخی از آنان جذب استارتاپ‌ها و برخی دیگر جذب ستاد خانه نوآوری شدند. همچنین ۱۱ استارتاپ در این مجموعه مستقر گردیده و بیش از ۱۵ دورهمی کارآفرینی از اواسط تابستان با همکاری خانه نوآوری برگزار شده است. حوزه محتوا و بلاکچین به عنوان علاقه‌مندی خانه نوآوری برای ادامه فعالیت و جذب استارتاپ‌ها معرفی شد.

IMG 20180515 WA0009 - جشن خانه نوآوری

در ادامه گزارشی از فعالیت‌های مرکز توسعه کارآفرینی ریمیا مبنی بر برگزاری بیش از ۲۰ کارگاه آموزشی بر اساس شناسایی نیازهای آموزشی اکوسیستم، از جمله کارگاه‌های ارزش‌گذاری استارتاپ‌ها، تعیین KPI، برنامه‌ریزی مالی استارتاپ‌ها و مسائل حقوقی استارتاپ‌ها ارائه گردید.

فرصت­های استارتاپی حوزه زنجیره بلوکی:

در ادامه مصطفی نقی‌پورفر درخصوص فناوری‌های آینده و تاثیر بلاکچین در آن‌ها به سخنرانی پرداخت و بیان داشت خانه نوآوری تا به حال رویدادها و کارگاه‌های مختلفی را در این حوزه مانند کافه بلاک چین و کارگاه آموزشی بلاک چین را برگزار نموده است و امیدواریم در آینده نیز بتوانیم پذیرای استارتاپ‌های این حوزه باشیم، همچنین ایشان عنوان کردند با همکاری خانه نوآوری قصد داریم مدرسه تابستانی بلاک چین را برگزار کنیم.

M58B0394 - جشن خانه نوآوری

پنل سرمایه‌گذاری بر روی فناوری‌های نوین و استارتاپ‌های آینده:

در پنل سرمایه‌گذاری که با حضور جمعی از سرمایه‌گذاران و فعالین اکوسیستم کارآفرین در جشن خانه نوآوری برگزار شد. حاضران به اهمیت سرمایه‌گذاری بر روی استارتاپ‌های حوزه محتوا اشاره کردند و آمادگی خود را برای ایجاد بستری برای سرمایه‌گذاری در این زمینه اعلام نمودند.

در این پنل آقای دکتر زرنوخی مدیرعامل صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران، اکوسیستم کارآفرینی ایران را با وجود تمامی پیچیدگی‌هایی که در فضای اقتصادی کشور وجود دارد، مثبت و رو به رشد توصیف کردند. ایشان همچنین اشاره نمودند مهم‌ترین نقطه ضعف این سیستم، نگاه کوتاه مدت از سمت سرمایه‌گذار برای بازگشت سرمایه و از سمت استارتاپ‌ها برای کسب درآمد است.

M58B0500 - جشن خانه نوآوری

دکتر حامد ساجدی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری شناسا ضمن اشاره به آینده‌ی روشن زیست‌بوم کارآفرینی ایران، تناسب با نیازهای واقعی و پرهیز از کپی صرف را از عوامل کلیدی موفقیت نسل بعدی استارتاپ‌ها برشمردند. ایشان خاطرنشان کردند، آیندۀ کسب‌وکارهای حوزۀ محتوا تحت تاثیر مدل جمع‌سپاری خواهد بود.

دکتر علی موسوی عضو هیات مدیره موسسه دانش بنیان برکت ضمن جذاب دانستن حوزه محتوا اذعان داشتند موسسه دانش بنیان برکت یکی از ماموریت‌های اصلی خود را سرمایه‌گذاری بر روی استارتاپ‌های حوزه محتوا قرار داده است و به نظر می‌رسد محتوا از روندهای جذاب فناوری و استارتاپی باشد.

همچنین آقای کاشفی پور مدیر حوزه هنری دیجیتال توضیحاتی در خصوص کسب‌وکارهای حوزۀ محتوا، نیازمندی‌ها و تفاوت‌های بنیادین این حوزه با سایر حوزه‌ها را ارائه دادند.

M58B0467 - جشن خانه نوآوری

در حاشیه مراسم فضایی برای صحبت بیشتر سرمایه‌گذاران با استارتاپ‌ها محیا شده بود و غرفه‌ای به ارائه تاثیر فناوری آینده بر محتوا می‌پرداخت.

M58B0640 - جشن خانه نوآوری

ارائه استارتاپ‌ها:

در انتهای جشن خانه نوآوری استارتاپ‌های اکسیر، برناشو، سنجمان، ویدئونگار، پشتیبان وردپرس و بونس با توضیح طرح خلاقانۀ خود، نسبت به معرفی مدل درآمدزایی، دستاوردها و سرمایۀ مورد نیاز برای توسعۀ کسب‌وکارشان اقدام کردند.

M58B0652 - جشن خانه نوآوری

M58B0719 - جشن خانه نوآوری

M58B0751 - جشن خانه نوآوری

M58B0806 - جشن خانه نوآوری

M58B0876 - جشن خانه نوآوری

M58B0946 - جشن خانه نوآوری